100 lat

„Z nieba niech dalej wstawia się za lud Boży i za pokój na świecie” – powiedział papież Franciszek po odmówieniu modlitwy Regina Coeli w niedzielę poprzedzającą 100 – lecie urodzin św. Jana Pawła II.

W społeczności VII Liceum chcemy dać wyraz naszej pamięci o Wielkim Polaku, Świętym Papieżu – Pielgrzymie – Janie Pawle II i daliśmy – nawet w trakcie panującej pandemii. Nauczyciele i pracownicy szkoły jeszcze pamiętają czasy, kiedy Jan Paweł II był między nami, mówił do nas, nauczał i odchodził do Domu Ojca. Nasi uczniowie tego nie doświadczyli, ale są pokoleniem JPII, które wspomnienia chce utrwalać. Nagraliśmy więc ulubioną piosenkę Papieża – “Barkę” śpiewaną przez szkolny chór pod kierunkiem p. Katarzyny Gaczyńskiej, przygotowaliśmy szereg prezentacji, które przypominają postać Papieża, Jego zatroskanie o sprawy Kościoła i świata, Jego dorobek naukowy, a także przesłanie jakie zostawił dla nas – swoich Rodaków. To jest nasz pomnik serc na 100 lecie urodzin Jana Pawła II.

Poprzez te dowody pamięci chcemy przede wszystkim podziękować Bogu za dar i posługę św. Jana Pawła II, ale też prosić, za papieżem Franciszkiem, o wstawiennictwo Świętego u Boga za nami, naszymi Rodzinami, za naszą szkołę oraz za naszą Ojczyznę.

Święty Janie Pawle II – módl się za nami.

 
Tekst: Marzena Łukomska
Korekta: Agnieszka Górka