Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!


Informujemy, że nauczyciele naszej szkoły kontynuują strajk rozpoczęty 8 kwietnia. Czas jego zakończenia zależny jest wyłącznie od rządu Rzeczypospolitej tj. rzeczowego podejścia polityków oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej do naszej wspólnej sprawy.
Akcja strajkowa to ostateczność, do której zostaliśmy zmuszeni. Ubolewamy nad faktem, że jesteśmy grupą zawodową, której rządzący nie traktują poważnie, podobnie jak nad tym, że nie możemy prowadzić lekcji z Waszymi dziećmi.
Chcemy, aby Państwo wiedzieli, że naszym priorytetem nie są wyłącznie pieniądze. Domagamy się przede wszystkim szacunku dla naszego zawodu, godnego traktowania i kompetentnych działań na rzecz oświaty. Zmiany w systemie edukacji winny być mądre i ukierunkowane głównie na dobro ucznia.
My także jesteśmy rodzicami, dlatego rozumiemy Państwa niepokój. 
Ten trudny czas dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli jest ważną lekcją wychowania obywatelskiego. 
Chcemy również przekazać informację, iż mimo podjętej akcji strajkowej klasyfikacyjna rada pedagogiczna odbędzie się zgodnie z planem pracy szkoły 24 kwietnia o godzinie 16.00 , a zakończenie roku klas maturalnych – 26 kwietnia o godzinie 12.00.

Z wyrazami szacunku
Katarzyna Gac w imieniu Grona Pedagogicznego VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomiu