Apel – Pilnie potrzebna krew!

Szanowni Państwo,

serdecznie prosimy o pomoc w rozpropagowaniu naszego apelu.

Prośba dotyczy oddawania krwi – bezcennego leku, którego w żaden sposób nie da się zastąpić bo jej „wytwórca” może być jedynie człowiek.

Regionalne Centra Krwiodawstwa w całej Polsce, w tym również nasze Centrum w Radomiu mierzą się z poważnymi niedoborami krwi. Jedyną bezpieczną grupą, której posiadamy w wystarczającej ilości jest grupa krwi AB Rh(+).

Szanowni Państwo krew w ostatnim czasie wydawana jest szpitalom wyłącznie w przypadku zagrożenia życia, przez co odwoływane są operacje. Dlatego potrzebni są Krwiodawcy-bez Nich nie poradzimy sobie z narastającym problemem.

Gorąco wszystkich PROSIMY o mobilizację, rozpowszechnianie załączonego APELU/informacji o PILNIE potrzebnej krwi na stronach internetowych, mediach społecznościowych, tablicach informacyjnych Państwa instytucji, zakładach pracy, szkołach, uczelniach itp.

Tym samym zachęcamy do dzielenia się cząstka siebie w naszym Centrum, ul. Limanowskiego 42 w Radomiu, w godz.: http://www.rckik.radom.pl/kontakt/ . Jesteśmy również dostępni w wielu miejscach, na terenie dawnego powiatu radomskiego, na akcjach wyjazdowych: http://www.rckik.radom.pl/dla-dawcow/informacje/akcje-wyjazdowe/.

Drodzy Państwo pragnę podkreślić, że jesteśmy otwarci na współpracę w postaci zorganizowania akcji pobierania krwi wszędzie tam, gdzie będą czekali na nas Krwiodawcy – min.20 osób. Być może dzięki naszej mobilności chętnych do oddania tego leku będzie znacznie więcej.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt, jak poniżej.

                Wielokrotne apele o oddawanie krwi z Państwa pomocą przyniosły niewyobrażalne efekty. Dlatego mamy nadzieję, że tym razem również tak będzie.

Z góry serdecznie DZIĘKUJEMY za zrozumienie do naszych działań.

Z poważaniem

 

Katarzyna Stanios

Kierownik Działu Sprawozdawczości, Promocji i Marketingu

tel./fax: 48 340 10 49

tel.: 502 218 720

mail: pytania@rckik.radom.pl