Bal Wszystkich Świętych

        W piątek 27 października 2017 roku odbył się w naszej szkole III Bal Wszystkich Świętych pod hasłem: A jednak po nas coś zostanie – spotkanie ze Świętymi Kobietami. W tym dniu uczniowie (a było ich niemało), którzy chcieli w sposób właściwy przygotować się do przeżyć związanych z uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, przyszli do szkoły przebrani za anioły i świętych. Każda klasa uprzednio zapoznała się z życiorysem jednej ze Świętych Kobiet (np. św. Siostry Faustyny Kowalskiej, św. Matki Teresy, św. Rity, św. Agnieszki, św. Jadwigi Śląskiej, św. Joanny Beretty Molli  czy bł. Karoliny Kózkówny) i  w ramach konkursu zaprezentowała przed jury i społecznością szkolną swoje pomysły w formie scenek.  
        Najbardziej zaangażowanymi zespołami klasowymi, które w sposób ciekawy i rzeczowy zrealizowały to zadanie, okazały się klasy – 3a i 3 Gc. Wygrały one konkurs i zostały nagrodzone słodkimi prezentami i gromkimi brawami. Im też w pierwszej kolejności gratulujemy, ale uznanie należy się wszystkim klasom . Mamy nadzieję, że każdy z nas zauważył, iż w barwnych życiorysach świętych rozbłyska promień światłości samego Boga, że warto wczytywać się w biografie świętych, by zauważyć to, co wartościowe, dobre i prawdziwe. Zabawa okazała się udana, a słodki poczęstunek na zakończenie dał nam przedsmak słodyczy niebieskich.
        Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom, Rodzicom i Wychowawcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Balu Wszystkich Świętych. Dziękujemy również ks. Prałatowi Wiesławowi Tarasce za obecność wśród nas.

Tekst: Marzena Łukomska

Zdjęcia: Dorota Hebdzyńska