Dzień IT w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu

17 marca 2016 roku,grupa uczniów z klas 1A i 1C pod opieką p. Doroty Hebdzyńskiej uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu – „Dniu IT”.

W trakcie wizyty, uczniowie mogli lepiej poznać zasady funkcjonowania branży IT oraz wziąć udział w ciekawych wykładach i prezentacjach. Dzień IT w WSH został zorganizowany przede wszystkim po to, aby wytłumaczyć, na czym polega technologia informacyjna oraz sam proces przetwarzania informacji.

Pracownik WSH oprowadził nas po salach wykładowych, aulach i innych ciekawych miejscach, zachęcając do podjęcia w przyszłości edukacji na tej uczelni.

Jedną z firm, która prezentowała się w „Dniu IT” była 3D Master. Przedstawiciel firmy przeprowadził niezwykle ciekawą prezentację oprogramowania CAD/CAM ZW3D, KeyShot i skanera 3D Artec oraz niesamowite możliwości przetwarzania skanów 3D za pomocą dynamicznego oprogramowania Artec Studio 10. Mogliśmy dodatkowo obejrzeć ciekawe przedmioty stworzone w technologii skanu 3D.

Jedna z naszych uczennic, Daria Boczkowska, uczestniczyła osobiście w przetwarzaniu skanu 3D jej wizerunku. Efekt widoczny na zdjęciach.

Zdjęcia: Dorota Hebdzyńska