Dzień Zdrowego Stylu Życia

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – pod hasłem tym zorganizowano w naszej szkole Dzień Zdrowego Stylu Życia. Inicjatorką przedsięwzięcia była p. Beata Drążyk- Ołtarzewska.

Do udziału w imprezie uczniowie Baczyńskiego przygotowywali się od miesiąca. Wraz z pomocą wychowawców rysowali plakaty tematycznie związane ze zdrowym stylem życia oraz szukali pomysłów na przygotowanie, bogatej w witaminy i składniki odżywcze, sałatki.

Po obejrzeniu prezentacji ,związanej z propagowaniem zdrowego stylu życia, licealiści spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie nastąpił pojedynek klas o tytuł Szkolnego MasterChefa. W jury zasiadła Pani Dyrektor Marzena Wójcicka oraz nauczycielki liceum: Pani Ewelina Makuch i Pani Justyna Płatos.

Młodzież przyrządzała smaczne sałatki, po czym w języku angielskim i niemieckim opowiadała o ich składzie i wartościach odżywczych. Zasłużone zwycięstwo odniosła klasa III a oraz II b. Doceniono także klasę III b za przygotowanie w kilku językach quizu na temat zdrowego odżywiania. Zwycięzcy otrzymali karnety na siłownię oraz drobne upominki.