Konkurs „Music is the Key”

III Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Music is the Key” w naszym liceum!!!

Dnia 2.04.2014 odbył się w naszej szkole konkurs piosenki obcojęzycznej dla uczniów gimnazjów nie tylko z Radomia, ale również z wielu okolicznych miejscowości. Miło nam, że już po raz trzeci gościliśmy gimnazjalistów na naszym konkursie ze szkół radomskich: PG 5, PG 22, PG 8 oraz PG w Orońsku, PG w Pionkach, PG w Przytyku, PG w Myśliszewicach i ZSO w Jedlni – Letnisko.

Uczestników oceniało jury w składzie:

Przewodnicząca Jury:
Pani wice-dyr Beata Falińska, polonistka, wieloletni pracownik radia

Członkowie:
Pan Damian Czarnecki – muzyk, członek zespołu Alicetea, nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole,
Mikołaj Ganabisiński – muzyk, założyciel szkoły Rock ‘a, absolwent naszego liceum
Dawid Walczak – przewodniczący Samorządu VII LO, absolwent szkoły muzycznej.

Zgodnie z regulaminem konkursu, jury oceniało stopień trudności piosenki, biorąc pod uwagę czystość i poprawność wykonania, aranżację i choreografię utworu oraz trudność i wykonanie piosenki pod względem językowym. Ponadto, pod uwagę brano ogólne wrażenie artystyczne i umiejętność prezentacji.

Poziom umiejętności wokalnych oraz językowych był oceniony przez jury jak i uczestników i ich opiekunów jako bardzo wysoki, zatem wybór zwycięzców był bardzo trudny. Oceniający wybrali dwie uczestniczki, które zajęły I miejsce ex aequo. Była to Karolina Drela z ZSO w Jedlni – Letnisko, która zaśpiewała „It’s raining man” porywając całą publiczność oraz Julia Grotek z PG w Przytyku, która ujęła jury swoim niezwykłym wykonaniem piosenki „Yesterday” grając ją równocześnie na gitarze. Komisja przyznała II miejsce Darii Syta z PG w Orońsku za niezwykłą interpretację pięknej ballady „A thousand years”.

W tym roku postanowiliśmy dać szansę publiczności na ocenę wykonania, które najbardziej im się podobało. Gusta okazały się być podobne, ponieważ nagrodę publiczności otrzymała zwyciężczyni I miejsca – Karolina Drela. Wyróżnienie jury powędrowało do Katarzyny Grzesik z PG w Orońsku za cudowne wykonanie „Say Something”.

Finaliści otrzymali oprogramowania z książkami i fiszkami do nauki języka angielskiego oraz słowniki polsko-niemieckie zakupione dzięki Radzie Rodziców naszej szkoły, jak i drobne upominki dzięki współpracującymi z nami wydawnictwami. Niespodzianką dla dziewcząt, które zajęły I miejsce był specjalny voucher, który umożliwiał nagranie coverów w profesjonalnym studio nagraniowym szkoły Rock’a!!! Julia Grotek, będzie miała również możliwość przyjrzenia się pracy zespołu Alicetea!!!

Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku na Iv edycje konkursu „Music is the Key”.

Ewelina Makuch i Ela Sokołowska