Lekcje otwarte dla gimnazjalistów cd….

Dnia 18.11. 2015r. ponownie gościliśmy w naszej szkole uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Radomiu.

Młodzież uczestniczyła w lekcji otwartej „Właściwości gleby. Wyznaczanie pH gleby“. Była to korelacja międzyprzedmiotowa chemia – geografia.

Celem lekcji było nabycie praktycznej umiejętności wyznaczania pH gleby za pomocą prostych urządzeń. Uczniowie poznali również rośliny, które mogą być naturalnymi wskaźnikami kwasowości lub zasadowości gleb w Polsce. Chętnie wykonywali ćwiczenia praktyczne oraz poprawnie dokumentowali wyniki badań w karcie pracy.

Dzisiaj tj. 25.11.2015r. młodzież z Publicznego Gimnazjum w Jedlni – Letniko uczestniczyła w lekcji otwartej „Wykrywanie DNA w materiale roślinnym“, która w ramach korelacji międzyprzedmiotowej łączyła spójnie elementy chemii i biologii.

Celem lekcji było nabycie praktycznej umiejętności pozyskiwania DNA z materiału roślinnego (truskawki, kiwi). Uczniowie mieli za zadanie ułożenie łańcucha DNA z przygotowanych elementów oraz wyizolowanie materiału genetycznego z owoców. Chętnie wykonali ćwiczenia praktyczne oraz poprawnie postawili problem badawczy i hipotezę. Ich pracę można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Dzisiaj, tj. 27.11.2015r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie z gimnazjum w Natolinie. Uczestniczyli w lekcji otwartej „Biochemia kasztanów“. Uczniowie wykonywali liczne doświadczenia, które dostarczyły wiele powodów do radości i sporo wiedzy. Celem lekcji było uświadomienie, jak ważne są kasztany w naszym codziennym życiu i dlaczego warto dbać o drzewa czyli o kasztanowce.