Pożegnanie klas III – 2014

Uroczyste zakończenie roku dla klas trzecich.

Jak zawsze w kwietniu odbyło się zakończenie szkoły dla maturzystów, przygotowane wedle tradycji przez klasy drugie. Uroczystość zorganizowały: p. Szydłowska, p. Ołtarzewska, p. Kulczycka, a całość poprowadziły uczennice klas drugich Julita Sławińska i Patrycja Górka.

Pożegnanie klas maturalnych zostało podzielone na dwie części: oficjalną i artystyczną. W pierwszej części odbyło się uroczyste powitanie wszystkich zgromadzonych oraz przemowa Pani Dyrektor Marzeny Wójcickiej, po której odbyło się wręczenie nagród dla uczniów wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki. Z dumą przyglądaliśmy się jak ponad trzydziestu młodych maturzystów otrzymało stypendia za wysokie wyniki w nauce i godną postawę. Niektórzy szczególnie zostali wyróżnieni listem gratulacyjnym od Pana Prezydenta Miasta Radomia. Dyrekcja doceniła także wszystkich działających na rzecz szkoły oraz jej promocji w środowisku lokalnym. Nie uszło naszej uwadze również rozdanie nagród dla uczniów o wielkim sercu, pełnych troski o innych, którzy regularnie oddawali krew potrzebującym. Po części oficjalnej emocje ustąpiły, ponieważ przeszliśmy do części artystycznej, w której uczniowie recytowali wiersze oraz wykonywali znane piosenki, min. „Dni których nie znamy”.

W prezencie dla klas trzecich, prócz pamiątkowych breloczków z logo szkoły, Samorząd Uczniowski przygotował film przedstawiający trzy lata nauki maturzystów w pigułce. Przed tegorocznymi maturzystami jeszcze tylko jeden przystanek- matura. Uczniowie VII LO im. K.K. Baczyńskiego będą za was trzymać kciuki, ponieważ wierzymy, że wasza ciężka praca codzienny trud oraz okres przygotowań do egzaminu dojrzałości zaowocuje sukcesami.

Dagmara Wcisło, Samorząd Uczniowski