Suwałki 2018

W dniach 11-15 czerwca 2018 roku odbyła się pięciodniowa wycieczka klasy 1c do Suwałk.
Młodzież wzięła udział w trzydniowym szkoleniu w Parku Naukowo-Technologicznym, w Laboratorium Symulacji Medycznych. Szkolenie było niezmiernie ciekawe i odbywało się w miejscu, gdzie znajdują się najnowocześniejsze w Polsce fantomy, symulator ambulansu wyjeżdżającego do poszkodowanych oraz sprzęt przeznaczony do ratowania ludzkiego życia.
Młodzież uczestniczyła w wykładach, ćwiczeniach praktycznych oraz symulacjach, w czasie których mogła wykazać się zdobytą wiedzą. Tematem symulacji masowej był wybuch w hali koncertowej. Młodzież musiała zmierzyć się ze stresem sytuacyjnym, paniką, ciemnościami, bólem, otwartymi ranami i sztuczną krwią. Prowadzący szkolenie chwalili sprawność, wiedzę i ponadprzeciętne umiejętności uczniów VII LO.
Poza szkoleniem opiekunki wycieczki pani Dorota Hebdzyńska oraz pani Anna Smolik zorganizowały również inne atrakcje, m.in. spływ kajakowy Czarną Hańczą, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zwiedzanie Muzeum Wigry.
Wszyscy bawili się znakomicie, a przeżyte chwile pozostaną w pamięci uczestników na długie lata. Wspólnie ustalono, że za rok wrócimy do Suwałk na kontynuację szkolenia, bo naprawdę warto… 🙂

Tekst: Dorota Hebdzyńska

Zdjęcia: Dorota Hebdzyńska