Święto Patrona Szkoły

W dniach 21- 24 stycznia, w okolicznościach trwającej pandemii i obowiązujących obostrzeń sanitarnych, Społeczność naszej szkoły świętowała 101. urodziny Patrona.  

W piątek, poprzedzający urodziny na stolikach i parapetach szkolnych korytarzy uczniowie mogli znaleźć  krzyżówki i wykreślanki  o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. 

Był to sposób, aby sprawdzić swoją wiedzę o patronie. Na odwiedzających bibliotekę czekały urodzinowe cukierki, zakładki oraz książki biograficzne o patronie oraz wybrane tomiki jego wierszy. Panie Bibliotekarki zachęcały, aby urodzinowy weekend spędzić z poezją Baczyńskiego lub Jego biografią.  

W ciągu tego roku podjęliśmy wiele działań inspirowanych osobą Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a przede wszystkim odkrywaliśmy i rozwijaliśmy własne talenty i pasje. Zwieńczeniem naszych wspólnych wysiłków jest film podsumowujący rok naszego Patrona w VII LO. W czasie poniedziałkowych lekcji odbyła się premiera montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli. Zachęcam do jego obejrzenia. Święto PatronaA Krzysztof Kamil Baczyński niech nadal inspiruje nas do kolejnych wyzwań.  

Tekst: A. Brzeska-Pająk