Symulacja rozprawy sądowej

8 maja przedstawiciele klas: 1c, 2b i 3b mieli okazję uczestniczyć w symulacji rozprawy sądowej zainspirowanej powieścią i filmem „Znachor”. Przygotowali ją studenci 2, 3 i 4 roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego. Studenci świetnie weszli w swoje role: sędziów, adwokatów i prokuratora. Publiczność czuła się jakby była to prawdziwa rozprawa sądowa. Nasi uczniowie przekonali się, jak ważna jest argumentacja i uzasadnienie własnego stanowiska, i pisemna, i ustna, czyli umiejętności, które ćwiczymy na co dzień na lekcjach. Dzisiejsze wydarzenie było bardzo ciekawe i inspirujące!