Teatr – Moralność Pani Dulskiej

moralnosc-pani-dulskiejDnia 09.04.2014 uczniowie klas I i II wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do radomskiego teatru na spektakl pt. „Moralność Pani Dulskiej”. Przedstawienie jest oparte na komedii Gabrieli Zapolskiej pod tym samym tytułem. Opowiada historię Anieli Dulskiej, majętnej właścicielki kamienicy, która z zapamiętaniem tyranizuje otoczenie. Tłamsi rodzinę, gnębi lokatorów. Jest mistrzynią hipokryzji, królową kołtunerii. Obłuda i chorobliwa chciwość wyznaczają sposób jej codziennego zachowania i narzucają metody rozwiązywania wszelkich domowych problemów.

„Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział” – to jej najważniejsze życiowe motto.

Główne role grali:

  • Aniel Dulska – Izabela Brejtkop
  • Felicjan Dulski – Jarosław Rabenda
  • Zbyszko – Adam Majewski
  • Hesia – Paulina Dziuba
  • Mela – Maria Gudejko

„Spektakl podobał mi się, chociaż zdziwiło mnie trochę zakończenie i liczyłam na coś więcej. Był on dość humorystyczny, szczególnie dużo humoru wprowadzała postać córki Pani Dulskiej – Hesia. Generalnie spektakl mogę zaliczyć do udanych…” – to jedna z opinii jakie udało mi się usłyszeć po spektaklu.

Mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej gościć w gmachu naszego teatru na równie ciekawych występach i sztukach.

Dagmara Wcisło, Samorząd Uczniowski