Wakacje czas zacząć !!!

„Nie tym jest wart człowiek, co przemyślał i przeżył, ale co zrobił dobrego na świecie” słowami Aleksandra Kamińskiego rozpoczęto 22 czerwca  2018 roku uroczyste obchody zakończenia roku szkolnego. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, nastąpiło przemówienie dyrektora – Michała Dei. Pan dyrektor dziękował uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę na rzecz liceum. Szczególne słowa wdzięczności skierował pod adresem pedagogów kończących w tym roku pracę i podejmujących, od września 2018 roku, trud nauczania w innych placówkach.

Następnie dyrekcja rozdała uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodę specjalną- laptop- ufundowany przez Radę Rodziców- otrzymała uczennica Joanna Majsiak z kl. III GB, która w bieżącym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole: 5,71 i wzorowe zachowanie.

W części oficjalnej nawiązano do wydarzeń Czerwca 1976 roku. Uczniowie, pod  opieką nauczycieli historii, przygotowali  prezentację i krótką dramę odnoszącą się do zdarzeń z tamtego okresu.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w czasie której uczniowie z kl. II C zaprezentowali humorystyczny skecz. Nie zabrakło również letnich przebojów w wykonaniu uczennicy klasy II B- Klaudii Mazurek.

Akademię poprowadzili: Natalia Skrzek z kl. II C i Igor Zając z kl. II GA. Uroczystość została przygotowana pod opieką nauczycieli: p. Doroty Szydłowskiej, p. Haliny Kasprzyk Mazgajczyk i p. Justyny Bator.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom  szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych interesujących podróży i niezapomnianych wrażeń.

Tekst: Justyna Bator

Zdjęcia: Dorota Hebdzyńska