American Corner

11W ramach współpracy z placówką American Corner w naszym liceum odbywają się regularne spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z kulturą amerykańską, przedstawicielami Ambasady USA w Warszawie, stypendystami komisji Fulbrighta.

13 marca gościliśmy Benjamina G. Hessa z Ambasady Amerykańskiej w Warszawie (z sekcji Polityczno-Ekonomicznej ) , który przeprowadził wykład na temat 'Women of influence in American culture, society and politics’ (wpływ kobiet na Amerykańską kulturę, społeczeństwo i politykę). Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach, ogłoszonego przez Ambasadę USA, Marca -Miesiąca Kobiet, który ma na celu podkreślenie wkładu kobiet w wydarzenia historyczne i społeczne współczesnego świata.

Kolejnym gościem był Theodore Barton – stypendysta prestiżowej Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, filozof i literaturoznawca. Ted pochodzi z Mojave Desert w południowej Californii. Specjalizuje się w Literaturze Amerykańskiej 19 wieku, zwłaszcza w dziełach Ralpha Waldo Emersona. Obecnie mieszka w Lodzi gdzie prowadzi zajęcia na tamtejszym Uniwersytecie. Do naszego liceum przybył z wykładem dotyczącym kultury Amerykańskiej: ” Introduction to the USA”.

Warto wspomnieć, iż wszystkie wykłady organizowane we współpracy z placówką American Corner odbywają się w języku angielskim. Nasi uczniowie mają zatem szansę poznać ciekawych ludzi, zadać im pytania oraz sprawdzić swoje umiejętności językowe.