Czy Baczyński wciąż zachwyca???

 

Okazją do znalezienia odpowiedzi na to pytanie stał się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, organizowany przez VII LO od kilkunastu lat. Tym razem uczestnicy prezentowali wyłącznie twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – naszego patrona.  Ma to związek z przygotowaniami do jubileuszu 25-lecia istnienia VII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu.  

Na początku spotkania wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali krótki spektakl, przybliżający sylwetkę poety.

Śmiało możemy stwierdzić, że Baczyński nadal zachwyca. Nas zaś zachwycili młodzi ludzie recytujący z wielkim przejęciem jego poezję. Wszyscy zasłużyli na uznanie, nagrodzono natomiast następujące osoby:

I miejsce – Kinga Plewińska (PG nr 22)

II miejsce – Sebastian Ogar (ZDZ) i Julia Krężel (PG nr 3)

III miejsce – Iga Wasilewska (PG nr 10)  

Na wielkie słowa uznania zasługują także jurorzy:

  1. Elwira Dzikowska – z wykształcenia aktorka, obecnie pracująca jako specjalista
    do spraw dziedzictwa kulturowego w Resursie Obywatelskiej.
  2. Izabella Mosańska – znana animatorka kultury, laureatka Radomskiej Nagrody Kulturalnej, prowadząca amatorski Teatr Proscenium działający przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.
  3. Adolf Krzemiński – prezes Stowarzyszenia Grupa Literacka „Łuczywo” i Oddziału Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu oraz wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Poezji Jana Kochanowskiego „Renesans”.

Jurorzy nie tylko oceniali. Po konkursie, ku radości uczestników,  chętnie dzielili się doświadczeniem i swoimi wskazówkami.  Gratulujemy uczestnikom i organizatorkom – p. Bogusławie Przybytniewskiej i p. Monice Adamczyk.

Tekst: Beata Falińska