Dni Otwarte w VII LO

W czasie pierwszego weekendu kwietnia, nasze liceum, zorganizowało Dni Otwarte dla uczniów szkół gimnazjalnych. Zaproponowaliśmy gimnazjalistom zajęcia laboratoryjne z biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Uczniowie mogli także sprawdzić się w grach matematycznych, quizach językowych oraz ćwiczeniach informatycznych. Sala fitness była również do dyspozycji odwiedzających naszą szkołę. 1 kwietnia miał miejsce konkurs talentów „Talent Show”. Wygranym został Karol Zawal z klasy 2b, który wykonał freestyle z piłką, drugie miejsce należało do naszego iluzjonisty Czarka Gołebiowskiego z klasy 1a, a trzecie zdobyły wspaniale śpiewające dziewczyny – Natalia Skoneczna z klasy 2a oraz Magda Czerwińska z 3a. Gimnazjaliści mogli nie tylko przyglądać się popisom naszych uczniów ale również rekonstrukcji wydarzeń historycznych, które miały miejsce 2 kwietnia. Poza prezentacją slajdów, obejmujących różnorodne działania szkoły w zakresie poznawania historii, zaproszono członków radomskiego oddziału Związku Strzeleckiego, którzy pod opieką dowódcy, Pana Mariusza Nabywajko, przedstawili historię swojej formacji, jej cele i formy działalności oraz zaprezentowali posiadane umiejętności wojskowe.

Wydarzeniom towarzyszyły pozoracje w wykonaniu grupy uczniów z klasy 2c, pod kierunkiem p. Moniki Owczarek. Dziewczyny odgrywały scenki prezentujące niebezpieczne  sytuacje, wypadki, które mogą zdarzyć się wszędzie i sposoby wykonywania pierwszej, tak istotnej, pomocy.

Z wydarzeniami szkolnymi można się zapoznać, czytając gazetkę szkolną, która jest cyklicznie wydawana przez zespół redakcyjny naszego liceum.