Dzień Patrona 29.01.2016

29 stycznia obchodziliśmy Święto patrona, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ksiądz Biskup Piotr Turzyński, duszpasterz krajowy nauczycieli z ramienia Episkopatu Polski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej ksiądz Marek Fituch , Kierownik Irena Mączyńska i pan inspektor Adam Strzałkowski, reprezentujący Prezydenta Radosława Witkowskiego i Wiceprezydenta Karola Semika, dyrektorzy zaprzyjaźnionych gimnazjów: dyrektor Jan Sobolewski, ksiądz Mirosław Prasek, Jan Rychlicki oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Iwona Kaca, a także proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, ks. Marcin Andrzejewski i ks. prałat Jan Niziołek.

Wszyscy mieli możliwość wsłuchania się w poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i program artystyczny, przedstawiony w formie wywiadu, opracowanego z młodzieżą klasy 1a i 2a, pod nadzorem pani Beaty Moczoł.

Dla młodych ludzi, była to dobra okazja, by przekonać się jak wiele wspólnego mają z patronem szkoły. W filmie przygotowanym pod opieką pani Doroty Hebdzyńskiej, historia życia, marzeń, pragnień i problemów przeplatała się ze scenami z życia współczesnej młodzieży.

W dniu uroczystej akademii odbył się konkurs na najlepszy strój z epoki naszego patrona, pod nadzorem pani Eweliny Makuch oraz wybór nowego Samorządu uczniowskiego, który nadzorowała pani Elżbieta Sokołowska.

Zdjęcia: Dawid Gołębiowski, Dorota Hebdzyńska