Dzień Patrona

Styczeń to miesiąc, w którym  tradycyjnie obchodzimy Dzień Patrona w związku z urodzinami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który przyszedł na świat 22 stycznia 1921 roku. Tegoroczną uroczystość przygotowali uczniowie klas: 2a, 2c i 3a pod opieką pani Bogusławy Przybytniewskiej.  Przypomniano nie tylko poezję Baczyńskiego, ale również najbardziej wzruszające momenty z jego życia, m.in. poznanie Basi i ślub z ukochaną.

Dzień Patrona stał się także okazją do przedstawienia wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego i podziękowań dla dotychczas działającego.

Przewodniczącą została: Klaudia Krok, uczennica kl. 2c, która zdobyła 58 głosów.
Zastępcą przewodniczącej: Jakub Stańczyk, uczeń kl. 1a, który zdobył 49 głosów.
Skarbnikiem: Luiza Szwed, uczennica kl. 2c, która zdobyła 13 głosów.

Rozstrzygnięto także wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Funkcję tę objęła p. Ewelina Makuch, natomiast Rzecznikiem Praw Ucznia została p. Elżbieta Sokołowska.
                      

Nowością w obchodach Dnia Patrona było przyznanie po raz pierwszy licealnej nagrody „KRZYSIA” dla wyjątkowej osobowości VII LO.  Kandydaci już wcześniej prezentowali swoje dokonania a uczniowie wybrali w głosowaniu uczennicę klasy 3c. Alicja Jaworska podejmuje liczne działania na rzecz szkoły i społeczności lokalnej, odznacza się wysoką kulturą osobistą i odpowiedzialnością.

Mamy nadzieję, że wręczanie statuetki KRZYŚ stanie się tradycją VII LO.

Tekst: Beata Falińska

Tekst: Beata Falińska

Zdjęcia: Anna Duchnik kl. 1a