Integracja klas pierwszych

Dnia 13września 2022 r. cała nasza szkoła wzięła udział
w spotkaniach integracyjnych.  W ramach tych działań poszczególne klasy bawiły się w różnoraki sposób: 

Klasa 1a , 1c i 4d integrowały się razem. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do jednej z radomskich kręgielni. Wspólna zabawa pozwoliła  im lepiej się poznać . 

Klasa 1 b odbyła integrację w Królewskich Źródłach.  Poza trasą dydaktyczną z przewodnikiem uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych i doskonale się bawili. Impreza zakończyła się ogniskiem oraz wspólnym tańcem Belgijki. To był czas dobrej zabawy i efektywnej integracji. 

Klasa1d  była w kręgielni Platinium. 

Klasa 1 sportowa pod patronatem Akademii  Radomiaka  integrowała się na spływie kajakowym po rzece Radomce, 18 km wiosłowania było rozgrzewką przed popołudniowy piłkarskim treningiem . 

Uczniowie kl.2a i 2c wzięli udział w 62 pokazach fizycznych na UMCS oraz zwiedzali Kazimierz Dolny nad Wisłą. 

Klasa 3b integrowała się uczestnicząc w interaktywnej grze o Jacku Malczewskim w Muzeum Okręgowym w Radomiu. Pozyskiwali informacje, dzielili się wiedzą, interpretowali obrazy i scalali biografię malarza eksponując jego związki z Radomiem. 

Klasy 3c i 3d wyjechały na wycieczkę do ośrodka Makadan na Lubelszczyźnie. Piękna pogoda sprawiła, że młodzież czuła się jak na wakacyjnym obozie sportowym. Korzystając ze słonecznej aury, uczniowie spędzili czas na grupowej rywalizacji, biorąc udział w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu.  

Klasa 4c wybrała się do escape – room’u przy ul. Żeromskiego w Radomiu. Uczniowie, w specjalnie przygotowanych pokojach, rozwiązywali zagadki związane z poszukiwaniem testamentu zmarłego przodka oraz scenariuszy filmowych utalentowanego reżysera. 

 Klasy 2b, 3a, 4a i 4b uczestniczyły w wystawie  „Czy mnie słychać”
w Muzeum Wsi Radomskiej. 

Jest to wyjątkowa wystawa składająca się z kilku stanowisk tworzących artystyczną przestrzeń, która  stanowi zaproszenie do rozmów i pochylenia się nad ważnym tematem praw dziecka. Uczniowie między innymi zastanawiali się i wyrażali opinię w jaki sposób identyfikuje nas nasze imię. 

 Klasa 4 e wybrała się do kina na ekranizacje dramatycznego obrazu wojny z Sowietami widzianymi oczami dwunastoletniego chłopca. Film był dla uczniów  skarbnica wiedzy która będzie wykorzystana na lekcjach historii  i polskiego oraz na egzaminie maturalnym. 

To był dzień pełen wrażeń dla wszystkich uczestników.