Statuetka KRZYŚ 2017-wręczona!!!

7 lutego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych zadali sobie wiele trudu, aby w ciekawy sposób przybliżyć życie i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tematy, które zostały poruszone to m.in. relacje Baczyńskiego z matką i ukochaną żoną Basią, postawa Krzysztofa jako ucznia i żołnierza, zainteresowania i pasje poety. Uczniowie przygotowali filmiki, prezentacje multimedialne, quiz oraz recytacje wierszy Baczyńskiego.

Po raz drugi wręczono także statuetkę „KRZYSIA 2017”, którą otrzymał uczeń postrzegany jako wyjątkowa osobowość VII LO. W tegorocznym głosowaniu wybrany został Jakub Stańczyk, uczeń klasy 2a. Jakub aktywnie działa w samorządzie szkolnym, jest posłem w Parlamencie Młodzieży Miasta Radomia, chętnie udziela się w szkolnych imprezach i akcjach charytatywnych. Jednak największą pasją Jakuba jest taniec. Uczeń działa w formacji „26-600 Studio”, a w tym roku wziął udział w produkcji sylwestrowej „WARSZAWA STOLICA SYLWESTRA 2017”.

Dzień Patrona stał się także okazją do uhonorowania laureatów konkursów: na ozdobę świąteczną oraz na plakat przedstawiający sylwetkę poety.

Laureaci szkolnego konkursu ,,Ozdoba świąteczna”:

1. miejsce: Magdalena Poneta 3GB,

2. miejsce: Wiktoria Bartosiak 1C,

3. miejsce ex aequo: Beata Tabor 1B, Angelika Płaskocińska 1B.

Wyróżnienie: Filip Pyszczak 3GB, Wiktor Zbroś 2GB.

Nagrodzeni w szkolnym konkursie plastycznym ,,Krzysztof Kamil Baczyński – Patron VII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu” zostali:

1. miejsce ex aequo: Aleksandra Witczak 3GB, Beata Tabor 1B,

2. miejsce: Seweryn Piątkowski 2GA,

 3. miejsce: praca grupowa – Natalia Jarmułowicz, Patrycja Kwiecień, Iga Hamerska 2GC.

 

foto: Dorota Hebdzyńska