Uroczysta akademia z okazji święta KEN

W dniu 13 października 2015 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej i ślubowania uczniów klas pierwszych. W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor – Michał Deja.

W pierwszym z przemówień zwrócił się do licealistów, w drugim zaś – do nauczycieli. Pan Dyrektor mówił o potrzebie zdobywania wiedzy i umiejętnym wykorzystywaniu jej w życiu („Uczmy nie dla szkoły, lecz dla życia”). Zwrócił również uwagę zebranych na aspekt misyjności nauczycielskiej pracy w procesie kształtowania serc, sumień i charakterów młodych ludzi, a także ogromną odpowiedzialność, jaka towarzyszy im na co dzień. Przywołał słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego, który mówił do nauczycieli: „Czy myślicie, że jesteście zawodem? Nie! Nie jesteście zawodem! Tyle zawodów zawodzi, ale wy zawieść nie możecie…” Zasłużeni pedagodzy i pracownicy szkoły zostali uhonorowani nagrodami Dyrektora Szkoły.

W części artystycznej mieliśmy okazję podziwiać prezentacje klas II, talenty wokalne Kamila Kasprzyka i Justyny Pasek z klasy IIa oraz pokaz magicznych sztuczek w wykonaniu Cezarego Gołębiowskiego.

Klasy I oraz nowy dyrektor zostali oficjalnie przyjęci do społeczności VII LO, po wypiciu soku z cytryny. Uhonorowano ich specjalnymi medalami i kodeksami zasad szkolnych. Nie zbrakło również podziękowań dla wychowawczyń klas I, Dyrekcji i całego Grona Pedagogicznego.

W akademii udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich. Dekoracje przygotowały uczennice kl. IIIa- Justyna i Marta Romanowskie. Opiekę nad przygotowaniem uczniów sprawowali nauczyciele: Pani Beata Drążyk – Ołtarzewska, Pani Justyna Bator, Pani Monika Owczarek i Pan Mirosław Ziętek.