Wycieczka do Pragi

W dniach 11.06-13.06.2018 odbyła się wycieczka szkolna do Pragi. Wzięły w niej udział klasy: IIB i IIC pod opieką wychowawczyń: p. prof. Justyny Bator i p. prof. Anny Sputowskiej.

Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Kłodzko, m.in. Starówkę i Twierdzę Kłodzką oraz gotycki most- miniaturową kopię praskiego mostu Karola. Wieczorem uczniowie zostali zakwaterowani w hotelu „Juno” w Pradze. Drugiego dnia odbyła się wycieczka po  najważniejszych zabytkach stolicy Czech. Uczniowie mieli okazję zobaczyć  kompleks Hradczan- Zamek Królewski (ogrody i dziedzińce zamkowe, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, Katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę), a także praską Loretę, dzielnicę bogatych kupców niemieckich -Mala Strana, Kościół św. Mikołaja i Most Karola.  Z dużym zainteresowaniem zwiedzających spotkała się żydowska dzielnica Pragi- Josefov, Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym, Wieża Prochowa i Plac Wacława- centralny punkt Pragi. Niebywałą atrakcją okazał się także rejs statkiem po Wełtawie. Młodzież mogła podziwiać najpiękniejsze zakątki Pragi , słuchając jednocześnie historii miasta. Trzeciego dnia, w drodze powrotnej, uczniowie zwiedzili Skalne Miasto.

Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy żałowali, że trwała tak krótko. Wyjazd do Pragi dawał bowiem nie tylko możliwość poznania walorów turystyczno- krajoznawczych Polski i Czech, ale również stał się okazją  do zintegrowania się społeczności szkolnej.

Tekst: Justyna Bator

Zdjęcia: Justyna Bator