Absolwenci

absolwenci 1

PIOTR FILIPOWICZ – uczeń pani Grażyny Grymuły w latach 1993-1997. Jest absolwentem Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego oraz Szkoły Muzycznej w Radomiu. Obecnie muzyk teatru „Roma” w Warszawie. Nagrał kilkanaście płyt z muzyką jazzową i klasyczną. Jest  współtwórcą muzycznych aranżacji do albumu: „Jazz tribute to Michael Jackson”.

absolwenci 6MACIEJ STARNAWSKI – – uczeń pani Małgorzaty Rychtelskiej w latach 1999-2003. Jest wokalistą, chórzystą, muzykiem sesyjnym i multiinstrumentalistą. W 2003 roku zdobył główną nagrodę kontraktu płytowego w konkursie TVN „Jestem, jaki jestem”. Obecnie członek w zespole Krzysztofa Zalewskiego. Wydał album „Drzwi do kariery” oraz single: „Nie ma takich gór” i „It’s not a game”.

FILIP PIKALSKI – uczeń pani Aleksandry Rogólskiej w latach 2007-2010. Autor tomiku poezji „Szafa” oraz laureat konkursów poetyckich. Jest prezenterem radiowym i dj’em. Prowadzi poranną audycję w lokalnej rozgłośni – Radio Radom.

absolwenci 14

MARCELINA KOPYT – uczennica  pani Ewy Kulczyckiej w latach 2008 -2011. Obecnie jest wokalistką. Wystąpiła w programie muzycznym TVP 2 „Bitwa na głosy” i razem z drużyną Andrzeja „Piaska” Piasecznego wygrała zmagania konkursowe. Przez wiele lat występowała  z orkiestrą Grandioso i Big Bandem Szkół Muzycznych. Współpracowała również z radomskim zespołem muzycznym „Techno Allah”.

absolwenci 17ANATOL MODZELEWSKI –  uczeń  pana Mirosława Ziętka w latach 2008–2011. Obecnie jest modelem. Został wyróżniony przez prestiżowy portal „Models.com” i okrzyknięty jednym z najlepiej zapowiadających się modeli sezonu. Wystąpił u boku polskiej top modelki Kasi Struss, w sesji dla „Fashionmagazine”. Brał udział w pokazach Lanvina, DamiraDoma, Carvena, YMC, Matthew’a Millera oraz Lou Daltona.

CZAREK GOŁĘBIOWSKI – iluzjonista, uczeń pani Doroty Szydłowskiej w latach 2015-2018. Jeden z najmłodszych iluzjonistów w Polsce. Gdy miał 12 lat, dziadek nauczył go pierwszej sztuczki. Brał udział w radomskim konkursie talentów „Co za talent”. Autor kanału na YouTube „Rozczarowani”, na którym pokazywał nagrane przez siebie filmiki, zdobywając w ciągu roku pół miliona fanów. Wystąpił w programie „Jaka to melodia”, w którym zajął drugie miejsce. Miał też swój debiut aktorski, występując w serialu paradokumentalnym „Szkoła”. Wziął udział w programie „Mam talent” i przeszedł do półfinałowej  czterdziestki osób z całej Polski.

MIKOŁAJ GANABISIŃSKI– uczeń  pani Beaty Moczoł w latach 2004-2007,muzyk, miłośnik stylu country, realizator dźwięku i producent muzyczny.  Ukończył realizację i reżyserię dźwięku na Akademii Filmowej w Warszawie. Realizował koncerty oraz współpracował z wieloma artystami. Jest twórcą i prezesem zarządu Radomskiej Szkoły Rock’a. Od 2003 roku nagrał 5 płyt z różnymi zespołami, z czego cztery z nich zostały wydane w nakładzie ogólnopolskim. Od 2013 roku jest głównym organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Rafa. 

MONIKA ŚWIOSTEK -– sopran, uczennica pana Włodzimierza Ludwińskiego w latach 1995-1999. Solistka Opery Wrocławskiej, gdzie zadebiutowała w operze „Halka” Stanisława Moniuszki. W swoim repertuarze artystka posiada ponad 100 pieśni kompozytorów różnych epok.Od 2010 roku prowadzi klasę śpiewu solowego
w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Współpracuje z instytucjami kultury w całym kraju.Koncertowała w  Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Czechach i Słowenii.

EWA DERLATKA – uczennica  pani Aleksandry Rogólskiej w latach 1994-1998, dziennikarka i pisarka. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także wychowanie muzyczne. Od 1999 roku współpracuje z prasą ogólnopolską. Już w czasie studiów rozpoczęła współpracę z „Tele Tygodniem”, potem „Tele Światem”. W ostatnim czasie publikowała w magazynie biznesowym „Vip” i „Twoja Muza”.W 2007 roku wydała swoją pierwszą książkę „21 Spotkań”, której treścią są rozmowy z artystami.W listopadzie 2014 r. ukazała się kolejna,
 i do tej pory najważniejsza książka „Dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego”.

DARIA KUCHNIAK– obecnie Kwaczyńska –  uczennica  pani Grażyny Grymuły w latach 2000-2004, stylistka.  Zajmuje się tworzeniem systemów identyfikacji wizualnej dla firm. Od zawsze jej pasją była moda. Od kilku lat prowadzi bloga o tej tematyce: http://styllove.blogspot.com. Pracuje jako stylistka w Galerii Słonecznej, jest współprowadzącą program „Słoneczna TV”. Zajmuje się całościowym doradztwem w sprawie wizerunku, tworzy stylizacje do sesji zdjęciowych, pokazów mody i programów telewizyjnych. Poza tym jest laureatką wielu nagród za stworzone stylizacje. 

BERNAD PAJĄK – uczeń  pani Małgorzaty Wieczorek w latach 2007-2010,historyk, pedagog, specjalista w dziedzinie Nauk Pomocniczych Historii. Ukończył studia  na  Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 2015 roku ukazała się jego książka naukowa „Ksiądz Józef Rokoszny w świetle listów i wspomnień”. W 2015 roku wziął  udział w filmie biograficznym o księdzu Józefie Rokosznym, wyprodukowanym przez Resursę Obywatelską.

Tekst: Justyna Płatos

Korekta: Justyna Bator, Katarzyna Gaczyńska