Dzień Talentów

„Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać… Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi do nas z pustymi rękami, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.”

Tymi słowami uczennice: Ola Staniewska z klasy 2ga i Julia Golińska z klasy 2gc przywitały widownię i uczestników DNIA TALENTÓW, który odbył się w naszej szkole w środę 25 kwietnia. Podczas zorganizowanej przez samorząd uczniowski imprezy chętni uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich wyjątkowych zdolności.

Uroczystość rozpoczęła się występem klasy 2b, która zaprezentowała piosenkę Megan Trainor pod tytułem Dear Future Husband. W rolę wokalistki wcieliła się Klaudia Mazurek, zaś tło do piosenki stanowiły odegrane przez pozostałych uczniów tej klasy komiczne scenki z życia młodej dziewczyny testującej potencjalnego kandydata na męża.

Następnie swym talentem pochwalił się Janek Religa z klasy 1a, który zaprezentował publiczności niezwykłą umiejętność szybkiego układania kostki Rubika.

Kolejną uczestniczką imprezy była Daria Petelicka z klasy 3gb. Uczennica  z niezwykłym  wyczuciem zaśpiewała piosenkę zespołu  The Rasmus– October&April

Amatorzy wojskowego drylu również mogli znaleźć coś dla siebie: uczniowie z klasy 3gb pod komendą Pana Majora Ziemowita Michałka zaprezentowali pokaz musztry wojskowej, który zrobił duże wrażenie na publiczności.

Dla rozluźnienia atmosfery Igor Zając z klasy 2ga zaprosił wszystkich do zabawy w muzycznego Kahoota. Uczestnicy gry mieli odgadnąć tytuły i wykonawców piosenek. Wszyscy dobrze się przy tym bawili, a nie był to jeszcze koniec atrakcji. Prowadzące zaprosiły na scenę uczniów z klasy 2c, którzy przygotowali kabaret. Dowcipnie i z przymrużeniem oka przedstawili sylwetki nauczycieli uczących w naszej szkole biologii, chemii, języka niemieckiego, wychowania fizycznego i matematyki. Na zakończenie wystąpiła Kamila Kołsut, uczennica klasy 2a, która zachwyciła wszystkich swoją interpretacją piosenki Adele.

Swój wyjątkowy talent zaprezentował również Przemek Seweryn z klasy 3c, który wykorzystał swoje autorskie kompozycje do oprawy muzycznej całej imprezy. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni brawami.

Tekst: Anna Smolik

 

 

Zdjęcia: Dorota Hebdzyńska