Spektakl dla gimnazjalistów

Dnia 16 i 17 września 2014r w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga odbyło się spotkanie poświęcone chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Wydarzenie rozpoczął wyjątkowy spektakl zatytułowany „Peregrinus – Władca Serc”, specjalnie przygotowany dla uczniów radomskich gimnazjów, opowiadający o matce spodziewającej się dziecka z zespołem Downa. W pantomimie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Spektakl powstał pod kierunkiem nauczycielek naszego liceum: p. Beaty Moczoł i p. Beaty Falińskiej. Inicjatorem przedsięwzięcia był Wiceprezydent Radomia- p. Ryszard Fałek. Odegrane sceny wywołały wiele wrażeń i emocji wśród młodej publiczności.

Po przedstawieniu odbyła się przemowa p. Tatiany Kaplińskiej pod tytułem ,,Odczarować Zespół Downa”. Wystąpienie Prezesa Fundacji „Nasze dzieci”, którym jest p. Kaplińska, wywołało ogromne wrażenie na zgromadzonych. Należy dodać, że Pani Tatiana jest osobiście zaangażowana w problemy dzieci borykających się z chorobą. Jej 7- letni syn- Maciek należy do dzieci z Zespołem Downa.

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi młodzieży na fakt , iż mimo choroby, każdy człowiek ma prawo do szacunku i równego traktowania.