Walentynkowy Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 2016

Walentynkowy konkurs recytatorski organizowany jest w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego od 2006 roku, przez nauczycielki języka polskiego: Beatę Moczoł i Beatę Falińską.

Obecnie przypada jego X edycja. Konkurs ma na celu uwrażliwianie młodzieży na wyjątkowość poezji i poszukiwanie przyjemności w tworzeniu i słuchaniu. Obecny dyrektor, Michał Deja, tak jak jego poprzednicy wspiera przygotowania do tej cyklicznej imprezy. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs przebiega w trzech kategoriach:

recytacja,
twórczość własna,
poezja śpiewana.

Ocenie podlega dobór repertuaru, interpretacja i kultura mowy. W jury zasiadają znane osobistości radomskiej kultury: Pani Wiesława Lolo – polonistka, wieloletni pracownik Wydziału Edukacji, członkini Uniwersytetu Trzeciego Wieku; Pan Paweł Podlipniak – radomski poeta, dziennikarz, Pan Paweł Dycht – kierownik Centrum Komunikacji Społecznej radomskiego magistratu, Pan Jakub Mitek- pracownik Resursy Obywatelskiej i Pan Kamil Woźniak- aktor radomskiego teatru.

19.02.2016r. odbył się kolejny konkurs Walentynowy.

Jury podjęło werdykt co do miejsc w poszczególnych kategoriach:

Recytacja:

I miejsce – Marlena Małek

II miejsce – Wiktoria Jabłońska

III miejsce – Gabriela Borkowska

Poezja śpiewana:

I miejsce – Kamila Kołsut

II miejsce – Oskar Chrost

III miejsce – Justyna Pasek

Twórczość własna:

Tomasz Bekier

Zdjęcia: Dorota Hebdzyńska